Olaines panorāma
Ko darīt ar eglīti pēc svētkiem?

Ko darīt ar eglīti pēc svētkiem?

Ko darīt ar eglīti pēc svētkiem?

Svētkiem beidzoties, parasti tiek saņemts jautājums no iedzīvotājiem “Ko darīt ar nozaļojošo svētku dekoru - eglīti?”.

 
Olaines novada atkritumu apsaimniekotājs – AS “Olaines ūdens un siltums” - aicina iedzīvotājus nokalpojušās eglītes neizmest sadzīves atkritumu konteineros, bet likt eglītes lielgabarīta atkritumiem paredzētajos konteineros, privātmāju iedzīvotājiem novietot eglīti blakus savam atkritumu konteinerim.

 

Uzņēmums visas šādi novietotas eglītes savāks un nodos kā “zaļo atkritumu”, līdz ar to iedzīvotājiem šis pakalpojums ir bez maksas.

 

Savukārt vēršam uzmanību, ka pastāv arī citas videi draudzīgas alternatīvas ko darīt ar eglīti pēc svētkiem jeb kā eglīti pārstrādāt:

  • Izmanto kā kurināmo

Egli vari izmantot ugunskura kurināšanai, vai arī uztaisīt skaliņus, kas palīdzēs uguni iekurt ātrāk.

  • Skujas – labs palīgs dārzā

Egles skujas kompostējoties rada zemu pH, tādēļ skujas būs lielisks mēslojums augiem, kuriem patīk skāba vide. Tāpat skujas var izmantot, lai ziemā augus sargātu no aukstuma. Skuju smarža nepatīk arī kurmjiem un pelēm.

  • Ziedo eglīti kādai zvēru audzētavai

Ja vēlies palīdzēt gan videi, gan dzīvniekiem, šis būs īstais variants tieši tev! Ir daudz zvēri (piem., brieži), kas priecāsies par eglīti savās mājās. Ne tikai skaistuma, bet arī gardo īpašību dēļ. Tāpat tā var būt lieliska rotaļlieta dzīvniekiem.

  • Izpaudies radoši

Eglīti otrreizēji var pārstrādāt ne tikai mulčā vai koksnē, bet arī radošos projektos. No egles zariem un stumbra vari pagatavot kādu koka izstrādājumu – putnu barotavu vai būrīti, svētku dekoru nākamajam gadam. No egļu skujām vari pagatavot ēterisko eļļu.