Olaines panorāma
Labiekārtota Mežezera dienvidu krasta pastaigu taka

Labiekārtota Mežezera dienvidu krasta pastaigu taka

Labiekārtota Mežezera dienvidu krasta pastaigu taka

Ir noslēgušies Mežezera dienvidu krasta pastaigu takas izbūves darbi. Šis projekts tika izstrādāts, atsaucoties uz biedrības “Jaunolaines attīstībai” iniciatīvu, un noritēja ar Latvijas lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam (19.2. apakšpasākums “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”, 19.2.2. aktivitāte “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas”) atbalstu.

Iepriekš meža ieskautajā ezera dienvidu daļā bija šaura, lietus laikā slidena, vietām pārlieku stāva pastaigu mīļotāju iemīta taka. Realizējot projektu, tika izlīdzināts takas reljefs un vietām mainīts tās segums, kā arī vairāk nekā 170 m garumā izbūvēta koka laipa. Līdztekus takai uzstādīti pieci informatīvie stendi, kas vēstī par Mežezera teritorijā sastopamajiem putniem un to paradumiem, turklāt šo izziņas procesu ir iespēja interaktīvi papildināt, noklausoties aprakstīto putnu balsis (ir iespēja noskenēt pie apraksta esošo QR kodu).

Svinīgā takas atklāšana notiks Jaunolaines stadionā 10. septembrī plkst. 13.00. Pēc tās visi interesenti aicināti piedalīties biedrības “Jaunolaines attīstībai” organizētajā Mežezera takas izaicinājumā.

Aicinām baudīt pastaigas gar Mežezeru un saudzīgi izturēties pret labiekārtojumu! 

Ja pamanāt vandalismu, ziņojiet pašvaldības policijai pa tālruni 67967196, 29198070 vai 26613481.