Olaines panorāma
Lielgabarīta atkritumu nodošanas akcijā Jāņupes iedzīvotāji bijuši visaktīvākie

Lielgabarīta atkritumu nodošanas akcijā Jāņupes iedzīvotāji bijuši visaktīvākie

Lielgabarīta atkritumu nodošanas akcijā Jāņupes iedzīvotāji bijuši visaktīvākie

Septembra trešajā nedēļā  AS “Olaines ūdens un siltums” (OŪS) organizētajā lielgabarīta atkritumu izvešanas akcijā vislielāko iniciatīvu izrādīja Jāņupes iedzīvotāji, kas kopumā akcijai bija pieteikuši 48 punktus jeb adreses.

Kopumā akcijai bija pieteikti 88 punkti jeb adreses, no kurām OŪS savāca 97m3 dažādus lielgabarīta atkritumus.

Medemciemā bija pieteiktas 18 adreses, Pārolainē un Pēterniekos – 10 adreses, Grēnēs - 6, pārējā novadā pa 2-3 punktiem dažādās vietās.

Akcijai pieteikt savu adresi bija iespējams no 18.augusta līdz 10.septembrim, kas ir vairāk nekā 3 nedēļas, taču šajā reizē diemžēl nācās atteikt vairākiem iedzīvotājiem vēlā pieteikuma dēļ, vairāki interesenti zvanīja arī akcijas norises nedēļā. OŪS atgādina, ka lielgabarīta atkritumus var akcijā nodot, ja laikus ir saņemts pieteikumus, jo uzņēmumam savlaicīgi jāspēj arī saplānot atkritumu savākšanas maršrutus un grafikus, par to attiecīgi informējot iedzīvotājus.

Akcijā netika pieņemti pieteikumi ar akcijai neatbilstošiem atkritumiem, proti, elektroniku, būvgružiem, riepām u.c. Lielgabarīta atkritumi ir liela izmēra sadzīves atkritumi, kurus izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu konteinerā - piemēram, nolietots skapītis, gulta, krēsls, matracis, citas mēbeles un to daļas u.tml.

AS "Olaines ūdens un siltums"  aicina iedzīvotājus slēgt līgumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, nodrošinot tīru vidi un godprātīgu attieksmi.