Olaines panorāma
No 1.oktobra mājsaimniecībām kompensē energoresursu cenu pieaugumu. Olaines sociālais dienests veic pierakstu iesniegumu iesniegšanai klātienē

No 1.oktobra mājsaimniecībām kompensē energoresursu cenu pieaugumu. Olaines sociālais dienests veic pierakstu iesniegumu iesniegšanai klātienē

Iesniegumu granulu, brikešu, malkas, apkures ar elektroenerģiju daļējai izdevumu segšanai (saskaņā ar Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumu) var iesniegt:

  • gan elektroniski, aizpildot elektronisku veidlapu e-pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv;
  • gan klātienē - Olaines sociālajā dienestā (Zemgales ielā 33, Olainē), iesniegumu pieņemšana ir ar iepriekšēju pierakstu. Pieteikties var, zvanot pa  tālruni  67146041.

Iesniegumu atbalsta saņemšanai var iesniegt mājokļu īpašnieki, kopīpašnieki, īrnieki, tiesiskie valdītāji, tai skaitā, pilnvarotas personas (piemēram, apsaimniekotājs vai biedrības priekšsēdētājs).

Detalizēta informācija par valsts atbalstu 2022/2023 apkures sezonā ir pieejama te

Valsts atbalsts 2022/2023 apkures sezonā

 

Mājsaimniecībām, kurām tiek nodrošināta centralizētā siltumapgāde, atbalsts tiks piemērots automātiski mājsaimniecību rēķinos.


Papildināts 10.02.2023.

Valsts atbalsts būs arī mājsaimniecībām ar sašķidrinātās naftas gāzes un dīzeļdegvielas apkuri

Saeima ceturtdien, 9. februārī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, kas noteic valsts atbalstu arī tām mājsaimniecībām, kas apkurei izmanto sašķidrināto naftas gāzi (propānu-butānu) vai dīzeļdegvielu.

  • Sašķidrinātās naftas gāzes izmaksu pieaugumu kompensēs 50% apmērā, ja izmaksas pārsniedz 0,91 eiro par kilogramu, bet ne vairāk kā 1,29 eiro par kilogramu.
  • Dīzeļdegvielas izmaksu pieaugumu kompensēs 50% apmērā, ja izmaksas pārsniedz 0,69 eiro par litru, bet ne vairāk kā 2,01 eiro par litru.

Atbalstu varēs saņemt par gāzi un dīzeļdegvielu, kas apkures vajadzībām iegādāta laika posmā no pagājušā gada 1. maija līdz šī gada 30. aprīlim. 

Valsts sniegto atbalstu neapliks ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, savukārt kompensācijas maksā paredzēts iekļaut arī pievienotās vērtības nodokli. 

Lai pieteiktos atbalstam, iedzīvotājiem, kuri apkurei iegādājas dīzeļdegvielu vai sašķidrināto naftas gāzi, ar maksājumu attaisnojošiem dokumentiem būs jāvēršas: 

  • elektroniski, aizpildot elektronisku veidlapu e-pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv;
  • klātienē – Olaines Sociālajā dienestā (Zemgales ielā 33, Olainē), iesniegumu pieņemšana ir ar iepriekšēju pierakstu. Pieteikties var, zvanot pa tālruni 67146041.

Aicinām sekot līdzi informācijai, kad tiks uzsākta iesniegumu pieņemšana (tā ir atkarīga no pieņemto grozījumu izsludināšanas dienas).