Olaines panorāma
Noslēdzies mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa piemiņai veltītais skolēnu karikatūru zīmēšanas konkurss “Pa-smejies!”

Noslēdzies mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa piemiņai veltītais skolēnu karikatūru zīmēšanas konkurss “Pa-smejies!”

Noslēdzies mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa piemiņai veltītais skolēnu karikatūru zīmēšanas konkurss “Pa-smejies!”

Konkurss norisinās jau vienpadsmito gadu. Šogad konkursa tēma bija “Reiz uz vientuļas salas”, kas savu aktualitāti apstiprināja ar vīrusa “Covid 19” izplatību Latvijā, kad ikviens iedzīvotājs paliekot mājās jutās nonācis kā uz vientuļas salas.

Šogad  konkursā tika iesūtīti 143 darbi. Trešdien, 30. septembrī, uz konkursa noslēgumu bija ieradušies dalībnieki un skolotāji no deviņām Latvijas skolām - privātās pamatskolas “Gaismas tilts 97”, Ķekavas vidusskolas, Rīgas Juglas vidusskolas, Jūrmalas Mākslas skolas, Alūksnes Mākslas skolas, Ziemeļvalstu ģimnāzijas, Riebiņu vidusskolas, Olaines 2.vidusskolas, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību skolas. Iesūtītos darbus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Latvijā labākie karikatūristi Gatis Šļuka, Kristaps Auzenbergs, Dzintars Melnis, Zemgus Zaharāns, Jūlija Bulikina un mākslinieks Armīns Ozoliņš.

Konkursa noslēgumā tika apbalvoti skolēni, kuri ieguva atzinības un godalgas. Galvenās Godalgas ieguvējiem tika pasniegtas karikatūrista Edgara Ozoliņa piemiņas balva un dāvanu karte no studijas Karikatūristi.lv. Īpašo skatītāju simpātijas balvu saņēma Ksenija Kozlovska no Olaines 2. vidusskolas.

Tradicionāli ik gadu tiek pasniegta arī Edgara Ozoliņa balva kādam profesionālam karikatūristam. Šogad šo balvu saņēma māksliniece, karikatūriste un konkursa žūrijas locekle Jūlija Bulikina.

Izsakām lielu pateicību skolotājiem par skolēnu sagatavošanu karikatūru zīmēšanas konkursam un visiem konkursa dalībniekiem par dalību.

Informācija par konkursu atrodama mājaslapā www.parkulturu.lv un Ķekavas novadpētniecības muzeja Facebook kontā www.facebook.com/kekavasmuzejs.


Attēli: Konkursa noslēgums 30.09.2020. Ķekavas novadpētniecības muzejā. Foto: Melita Šaule. Publicitātes foto.

Preses materiālu sagatavoja: Melita Šaule
Ķekavas novadpētniecības muzeja
Izglītojošā un komunikācijas darba vadītāja
T: 67935826
E: melita.saule@kekava.lv


Rezultāti

1.-4 .kl. grupā

Galvenā Godalga - Vintra Griška (Alūksnes Mākslas skola 2. klase)

Godalga - Aļona Novika (Jūrmalas Mākslas skola, 1. klase)

Atzinība - Annika Greģe-Staltmane (Rīgas Juglas vidusskola, 3. klase)

5.-7. kl. grupā

Galvenā Godalga - Rihards Ozoliņš (Alūksnes Mākslas skola 5. klase)

Godalga - Wei Dai (Ziemeļvalstu ģimnāzija 7.a klase)

Atzinība - Madara Klovāne (Ķekavas vidusskola, 6.a klase)

8.-9. kl. grupā

Galvenā Godalga - Kārlis Knospiņš (Privātā pamatskola „Gaismas tilts 97”, 9. klase)

Godalga - Monta Lokmane (Ķekavas vidusskola, 8.b klase)

Atzinība - Anna Madara Pimanova (Alūksnes Mākslas skola 9. klase)

10.-12. kl. grupā

Galvenā Godalga - Jānis Bārbals (Ķekavas vidusskola, 10.b klase)

Godalga - Samanta Gabranova (Ķekavas vidusskola, 10.a klase)

Atzinība - Sintija Markeviča (Ķekavas vidusskola, 10.a klase)

Atzinība - Anastasija Ignatjeva (Olaines 2.vidusskola, 10.a klase)

Skatītāju simpātija

Ksenija Kozlovska (Olaines 2.vidusskola, 10.a klase)