Olaines panorāma
Olainē atvērta Pierīgā pirmā asfalta velotrase

Olainē atvērta Pierīgā pirmā asfalta velotrase

Olainē atvērta Pierīgā pirmā asfalta velotrase

Šodien, 23. maijā, Olaines novada svētkos, kurus šogad atzīmējam atšķirīgi, apmeklētājiem tiek atvērts jauns sporta un brīvā laika pavadīšanas objekts – asfalta velotrase Olainē, Zeiferta ielā 10A (parkā aiz veikala “Olanija”; GPS: 56.789428; 23.942658).

Šī ir pirmā asfalta velotrase Pierīgā un vienīgā šāda veida trase, kura ir integrēta pilsētvidē – esošā priežu parkā. Šī velotrase papildina Olaines novadu ar mūsdienīgu infrastruktūru un paplašina brīvā laika pavadīšanas iespējas, kuras aizrauj ne tikai bērnus un jauniešus, bet arī pieaugušos. Šeit ikviens interesents var attīstīt savas braukšanas prasmes, koordināciju un vienkārši atbrīvot prātu no ikdienas steigas.

Velotrase ir 220 metrus gara, tā veido apļveida trasi ar dažāda augstuma kalniņiem, virāžām un rampām. Tā ir paredzēta dažādiem ripojošajiem braucamrīkiem – BMX, MTB, balansa velosipēdiem, ielas velosipēdiem, skrejriteņiem, skrituļslidām, skeitbordiem, longbordiem, bet pa to nav atļauts braukt ar motorizētiem braucamrīkiem. Velotrase ir piemērota ikvienam interesentam – bērniem, pieaugušajiem, pieredzējušiem sporta profesionāļiem, kā arī iesācējiem.

Olaines velotrasi pēc pašvaldības pasūtījuma izbūvēja SIA “We Build Parks”, kurai ir daudzu gadu pieredze velotrašu būvniecībā un trašu dizainu izstrādē. Tā ir izbūvējusi dažāda veida aktīvās atpūtas parkus gan Latvijā, gan Igaunijā.

Velotrasi drīkst lietot, tikai ievērojot objektā noteiktos drošības noteikumus, kā arī valstī noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus (ievērot divu metru distanci, pulcēties ne vairāk kā 25 cilvēkiem vienlaikus, u. c.).

Atgādinām, ka 2018. gada nogalē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas organizētajā konkursā Olaines novada pašvaldība ieguvusi galveno titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” un naudas balvu. Šī naudas balva ir izmantota Olaines velotrases tapšanā.