Olaines panorāma
Olaines 2.vidusskolas jauniešu foto projekta “Ja es būtu grāmata” izstāde Pārlielupes bibliotēkā

Olaines 2.vidusskolas jauniešu foto projekta “Ja es būtu grāmata” izstāde Pārlielupes bibliotēkā

Olaines 2.vidusskolas jauniešu foto projekta “Ja es būtu grāmata” izstāde Pārlielupes bibliotēkā

No 1. marta līdz 31. maijam Pārlielupes bibliotēkā skatāma Olaines 2. vidusskolas jauniešu foto projekta “Ja es būtu grāmata” izstāde.

Projekta galvenā iecere – piedāvāt skolēnu versijas par iemīļotāko un populārāko grāmatu saturu, galvenajiem varoņiem, viņu piedzīvojumiem. Katrs stāsts tika fiksēts fotogrāfijā un pārcelts uz lielformāta planšetes. Rezultātā ir sagatavotas 25 planšetfotogrāfijas.

Fotosesijās piedalījās 63 modeļi un 23 statisti, viņus atbalstīja 33 vecāki un vecvecāki, piemeklējot kostīmus un aksesuārus, reizēm pildot šofera pienākumus. Fotosesiju sagatavošanā palīdzēja arī 21 skolotāja, koordinējot saskarsmi starp projekta īstenotājiem un skolēnu vecākiem, sekojot līdzi fotosesiju laikiem un vietām, rūpējoties, lai tiktu ievēroti arī epidemioloģiskie noteikumi. Atsevišķās fotosesijās piedalījās arī atbalsta grupas – pavisam 29 draugi. Fotosesijas iemūžināja 10 fotogrāfi, t.sk. pieci profesionāļi, viens no tiem skolēna tētis, divas bibliotekāres, viena skolotāja un divas skolnieces. Projektam tika piesaistīti 2 grima mākslinieki un 19 cilvēki strādāja pie stila izveides. Savukārt, Bibliotēkas klubiņa dalībnieki kopā ar galdnieku un vizuālās mākslas skolotāju piedalījās dekorāciju izgatavošanā.

Īstenotās fotosesijas, veltītas romāniem, stāstiem, lugām, pasakām, latviešu un pasaules literatūras klasikai, tai skaitā divām Latvijas Kultūras kanona vērtībām – J.Jaunsudrabiņa “Baltā grāmata” un K.Skalbe “Kaķīša dzirnavas”. Fotogrāfijās vizualizētas 7 latviešu autoru grāmatas, 5 krievu autoru grāmatas, 13 pasaules autoru grāmatas, 6 daiļdarbi, kas veidoti uz vēsturisko notikumu bāzes, viena autobiogrāfija, 11 pasakas, 6 lugas, t.sk. divas dzejā, 2 grāmatas no “fantāziju” pasaules, 9 grāmatas ir iekļautas skolas programmā.

Projekta laikā notika 8 izbraukuma fotosesijas (uz Rīgu, Siguldu, Apšuciemu, Preiļiem, Sloku), savukārt, Olaines pilsētā tika īstenotas 6 fotosesijas.

Projekta gaitā ne tikai skolēni, bet arī viņu vecāki iemācījās pielāgoties jaunām situācijām, būt pacietīgiem un saprotošiem, uzturēt komandas garu un respektēt otra viedokli, skolēni apguva pirmās iemaņas aktiermeistarībā, iepazinās ar krāsu saderības un stila izkopšanas principiem, novērtēja fotomodeļu ne tik vieglo darbu, galvenais – tika izlasītas jaunas grāmatas.

Projekts tika pieteikts Latvijas Bibliotekāru biedrības Gada balvai nominācijā „Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2021” un ierindojās 10.vietā valstī.

Projektu atbalstīja Olaines novada pašvaldība Olaines novada jauniešu projektu konkursa ietvaros.

Ar izstādi visi interesenti var iepazīties Pārlielupes bibliotēkā līdz 31. maijam, bibliotēkas darba laikā: darba dienās no pulksten 10 līdz 18, sestdienās no pulksten 10 līdz 17.