Olaines panorāma
Olaines novadā tiek atvērti divi vakcinācijas centri

Olaines novadā tiek atvērti divi vakcinācijas centri

Ievērojot SARS CoV-2 vīrusa Omikron varianta straujo izplatību Eiropā un, lai mazinātu plašas Covid-19 infekcijas izplatības risku Latvijā un turpinot iepriekšējā gadā uzsākto pieeju – vakcinācija pret Covid-19 ir maksimāli tuvu cilvēka ikdienas gaitām, un lai panāktu vienmērīgu vakcinācijas pieejamību visos Latvijas novados, Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar pašvaldībām papildus atver vairākus vakcinācijas centrus: Olaines novadā, Balvos, Līvānos, Valmierā, Dobelē un Valmierā. 

Jaunatvērto vakcinācijas centru atrašanās vietas un darba laiks: 

  • Olaines novads  

Olaines Kultūras nams Zeiferta ielā 11, sākot no 15. janvāra sestdienās no plkst.9:00 līdz 18:00 

Jaunolaines Kultūras nams Meža ielā 2, sākot no 16.janvāra svētdienās no plkst. 9:00 līdz 18:00

  • Balvu novads  

Balvu kultūras un atpūtas centrs, Brīvības iela 61, sākot no 15.janvāra sestdienās no plkst. 9:00 līdz 15:00 

  • Līvānu novads  

Līvānu Kultūras centrs Rīgas ielā 105. 13., 15., 18., 22. un 27.janvārī no plkst. 9:00 līdz 15:00 

  • Dobeles novads  

Dobeles Kultūras nams Baznīcas ielā 6. Otrdienās un ceturtdienās no plkst. 10:00 līdz 15:00 

  • Valmieras novads  

Valmieras Kultūras centrs Rīgas ielā 10. Sākot ar 16. janvāri svētdienās no plkst.10:00 līdz16:00 

 

Šobrīd ir paredzēts, ka vakcinācijas centri Olaines novadā būs atvērti sestdienās Olaines Kultūras namā un svētdienās Jaunolaines Kultūras namā. Šobrīd plānotais centru darbības periods – no 15. janvāra līdz 27. februārim.

Vakcinācijas centros iedzīvotājiem ir iespēja saņemt gan pirmreizējo vakcināciju, gan balstvakcīnu.

Balstvakcinācija ir viens no efektīvākajiem risinājumiem, lai pasargātu sevi no hospitalizācijas inficēšanās gadījumā, kā arī balstvakcinācija samazina saslimstību, tai skaitā ar omikrona celmu. Balstvakcīna spēj pastiprināt cilvēka imūno atbildi,  tās aizsargājošais efekts sākas jau nākamajā dienā pēc vakcinācijas veikšanas. Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus savlaicīgi ieplānot vakcinēšanās laiku.  

Olaines novada vakcinācijas centros iedzīvotāji var saņemt vakcīnas:

  • pēc iepriekšējā pieraksta, piesakoties manavakcina.lv,  
  • dzīvajā rindā bez iepriekšējas reģistrācijas.   

Pieejamas vakcīnas:

  • Moderna;
  • Pfizer;
  • Janssen (Johnson&Johnson).

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim - pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).  

Vakcinācijas centri Olainē (15. janvārī) un Jaunolainē (16. janvārī)

 


Jaunie centri darbosies papildus jau esošajiem 11 pašvaldību vakcinācijas centriem (Aizkraukle, Alūksne, Bauska, Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Kuldīgā, Liepāja, Madona, Rēzekne, Salaspils, Talsi, Tukums, Ventspils). Rīgā jau kopš 2021. gada nogales atsāka darbību lielie vakcinācijas centri Ķīpsalā un ATTA Centrā, kā arī ir iespējams vakcinēties tirdzniecības centros esošajos vakcinācijas punktos un vakcinācijas punktos Rīgas apkaimē.

Lai cilvēki varētu saņemt gan primāro vakcināciju, gan balstvakcināciju, janvārī visā Latvijā notiks vairāk nekā 130 izbraukumi visos Latvijas reģionos. Izbraukuma vakcinācijas plāns janvārim dalījumā pa novadiem atrodams šeit

 

Vēršam uzmanību, ka Olaines novadā turpina vakcinēt pret Covid-19 ģimenes ārsti, kuri to ir darījuši iepriekš, kā arī šo pakalpojumu nodrošina arī SIA "OlainMed". Vakcinācijas centru atvēršana veicinās vakcinācijas aptveres palielinājumu, un, ņemot vērā SARS CoV-2 vīrusa Omikron varianta straujo izplatību un sertifikātu derīguma termiņa ieviešanu, nodrošinās iespēju saņemt balstvakcīnu iedzīvotājiem, kuriem tas ir nepieciešams.