Olaines panorāma
Pastaigu maršruts ar uzdevumiem un audiogidu “Pieskarties pagātnei, izzināt tagadni, sapņot par nākotni 55 punktos”

Pastaigu maršruts ar uzdevumiem un audiogidu “Pieskarties pagātnei, izzināt tagadni, sapņot par nākotni 55 punktos”

Pastaigu maršruts ar uzdevumiem un audiogidu “Pieskarties pagātnei, izzināt tagadni, sapņot par nākotni 55 punktos”

Lai pasniegtu īpašu dāvanu olainiešiem un pilsētas viesiem Olaines 55. gadadienā, sadarbībā ar “Tours Across Baltics” ir izveidots pastaigu maršruts ar 55 Olaines pilsētai un iedzīvotājiem nozīmīgiem apskates punktiem, kas ir bijuši pagātnē, kas ir nozīmīgi mūsdienās un kādi taps nākotnē. Audiogids būs pieejams arī ikdienā latviešu un krievu valodā. Pastaigas laikā apmeklētāji varēs uzzināt interesantus un aizraujošus faktus, nostāstus un teikas par maršrutā iekļautajiem objektiem.

Ļaujot izbaudīt Olaines pilsētvidi un radot pēc iespējas plašākam cilvēku lokam svētku sajūtu, trīs dienu laikā līdz plkst. 23.00 svētku gaismās iemirdzēsies:

 • Olaines pirmsskolas izglītības iestādes “Ābelīte”, “Dzērvenīte”, “Zīle”,
 • Olaines 1. un 2. vidusskola,
 • Olaines Mūzikas un mākslas skola,
 • RTU Olaines Tehnoloģiju koledža,
 • Olaines Sporta nams,
 • Olaines Kultūras nams,
 • Olaines Vēstures un mākslas muzejs,
 • Olaines novada pašvaldība.
 • pieci akmens vides objekti,
 • pilsētas kanāls ar tiltiņiem,
 • ūdenstornis.

Olaines Sporta centrs ir sagatavojis Olaines iedzīvotājiem un viesiem aktivitātes, kuras paredzētas pastaigu maršrutā ar audiogidu 19. un 20. februārī. No plkst. 11.00 līdz 16.00 aktivitātes punktā “Olaines velotrase” dalībnieki būs aicināti risināt atjautības uzdevumu “Riepu piramīda”, bet topošā Olaines skeitparka punktā – uzspēlēt diskgolfu. Ievērojot Olaines slidotavas noteiktos noteikumus, apmeklētāji varēs iejusties hokejistu lomā un, esot uz slidām, iesist ripu vārtos. Olaines stadionā būs iespēja izmēģināt futbola spēles elementus, bet mazākos un lielos apmeklētājus Olaines Mežaparka estrādē sagaidīs divi zaķi ar interesantiem uzdevumiem. Turpat netālu virvju trasē “Meža kaķis” gaidāms izaicinājums “Paralēlās virves pārvarēšana”. Pie brīvdabas trenažieriem Olaines Mežaparkā būs jāiet ar aizsietām acīm pa virves trasi. Stadionā pie 2. vidusskolas būs iespēja izmēģināt spēkus cīņā ar vēju izpletņa vilkšanā, un laukums pie Olaines peldbaseina pārtaps par mīnu lauku, kas jāšķērso. Savukārt aktivitātes punktā pie Olaines Sporta nama būs jāatrisina kāds atjautības uzdevums.

Tiem, kuri aktīvi pildīs uzdevumus, būs iespēja piedalīties balvu izlozē. Ar noteikumiem varēs iepazīties Olaines Sporta centra tīmekļvietnē www.olainessports.lv un “Facebook” lapā.

Karte ar svētku maršrutu un apskates vietām

Karte ar svētku maršrutu un apskates vietām

Pastaigu maršrutā iekļauto objektu saraksts


Audiogida lietošanas instrukcija

Lietotnes lejupielāde ir bez maksas. Lietotni var lejupielādēt gan “Google Play” (“Android” ierīcēm), gan “App Store” (“Apple” produktiem), meklējot nosaukumu “Tours Across Baltics”. Lietotne darbojas gan telefonos, gan planšetdatoros. Mēs iesakām izmantot universālo lejupielādes saiti, kas automātiski atpazīs Jūsu ierīces operētājsistēmu un aizvedīs tieši uz Jūsu operētājsistēmai paredzēto lejupielādes veikalu, – https://toursacrossbaltics.qrd.by/40u8pm.

Lietotnes lietošana ir gana vienkārša un intuitīva. Pirmo reizi atverot lietotni, ir jāatļauj izmantot telefona GPS moduli, jo citādi GPS bāzētās funkcijas nebūs pieejamas.

Atverot pašas lietotnes galveno izvēlni, Jūs nonāksiet plašā tūru sarakstā, kur var atrast Olaines tūri, to tad arī atveriet. Latviešu valodas versija un krievu valodas versija tehniski ir divas atšķirīgas tūres.

Uzklikšķiniet uz pogas “Download” un lejupielādējiet tūri telefona atmiņā. Vidēja izmēra tūres izmērs ir apmēram 20–30 MB. Kad tūre ir lejupielādēta telefonā, mobilie dati vairs netiks patērēti, attiecīgi iesakām veikt tūres lejupielādi jau mājās caur Wi-Fi tīklu.

Atverot pašu tūri, Jūs nonāksiet tūres pirmajā apskates objektā. Uzklikšķinot uz kartes ikonas labējā augšējā stūrī, Jūs nonāksiet kartes skatā, kur varēsiet redzēt visu apskates punktu atrašanās vietas, kā arī savu reālā laika lokāciju. Pēc kartes jūs varat izstaigāt visus objektus.

Esot pie jebkura no objektiem apmēram 20 metru attālumā, Jums automātiski sāks atskaņot audio, kas raksturo attiecīgo apskates punktu. Šo funkciju uzstādījumos var arī atslēgt, ja ir tāda vēlme.

Kartes skatā vairākas reizes klikšķinot uz bultiņas ikonas, Jūs varat mainīt veidu, kā tiek orientēta karte.

Pilnībā uzlādēts telefons vidēji spēs nodrošināt sešu stundu darbu ar lietotni, bet tas, protams, atkarīgs no telefona modeļa un baterijas nolietojuma.