Olaines panorāma
Pašvaldība panākusi vienošanos ar VSIA “Autotransporta direkcija” par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu maršrutā Rīga–Olaine līdz 2022. gada 11. janvārim

Pašvaldība panākusi vienošanos ar VSIA “Autotransporta direkcija” par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu maršrutā Rīga–Olaine līdz 2022. gada 11. janvārim

Pašvaldība panākusi vienošanos ar VSIA  “Autotransporta direkcija”  par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu maršrutā  Rīga–Olaine līdz 2022. gada 11. janvārim

Pašvaldība panākusi vienošanos ar VSIA  “Autotransporta direkcija” par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu maršrutā  Rīga–Olaine līdz 2022. gada 11. janvārim.

 

Informējam, ka AS “Nordeka” plānoja ar 2021. gada 18. novembri pārtraukt pasažieru pārvadājumus autobusa maršrutā K5034 Rīga–Olaine.

VSIA “Autotransporta direkcija” no savas puses kā risinājumu piedāvāja jauna reģionālās nozīmes maršruta Olaine–Jaunolaine izveidi (pieskaņojot autobusa sarakstu vilcienu sarakstam) un papildu pieturas ceļa posmā no Olaines līdz Rīgai iekļaušanu maršruta Nr.7017 Rīga–Jelgava un Nr.7376 Rīga–Dobele reisos.

Pašvaldība uzskatīja izveidojušos situāciju sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanā maršrutā Rīga–Olaine par nepieņemamu  un pat kritisku. Aizstāvot Olaines novada iedzīvotāju intereses, pēc šīs informācijas saņemšanas no VSIA “Autotransporta direkcija”, kuras kompetencē ir pasažieru pārvadājumi, pašvaldība savu iespēju robežās uzreiz aktīvi iesaistījās radušās problēmas risinājuma meklējumos.

Pašvaldība, balstoties uz faktisko situāciju komerciālo pārvadājumu laikā un no tās izrietošo AS “Nordeka” atteikumu nodrošināt komercpārvadājumus, aicināja VSIA “Autotransporta direkcija” atgriezties pie iepriekšējās kārtības, piešķirot maršrutam Rīga–Olaine valsts dotāciju. Šis risinājums pēc VSIA “Autotransporta direkcija” viedokļa nebija iespējams, taču VSIA “Autotransporta direkcija” nāca pretī pašvaldības lūgumam neatstāt maršrutu Rīga-Olaine bez pārvadātāja un bija gatava ārkārtējās situācijas laikā maršrutā Rīga–Olaine nodrošināt darbdienās  - 10 reisus no Olaines un 10 no Rīgas un brīvdienās  - 5 reisus no Olaines un 5 reisus no Rīgas.

Olaines novada pašvaldība, saprotot, ka ar šādu reisu skaitu dienā pakalpojums netiek nodrošināts pietiekamā kvalitātē, lūdza  VSIA “Autotransporta direkcija” maršruta sarakstā iekļaut papildu reisus (darbdienās - 12 reisus no Olaines un 12 no Rīgas un brīvdienās - 5 reisus no Olaines un 5 reisus no Rīgas), kurus pašvaldība apņemas apmaksāt no Olaines novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Līdz ar to Olaines novada pašvaldība šodien (12.11.21.) ārkārtas domes sēdē pieņēma lēmumu līdzfinansēt papildu reisus - 24 papildu reisus (12 reisi no Olaines un 12 no Rīgas) darbdienās un 10 papildu reisus (5 reisi no Olaines un 5 reisi no Rīgas) brīvdienās reģionālās nozīmes maršrutā Rīga–Olaine, nodrošinot Olaines novada iedzīvotājiem iespēju izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus tādā apjomā, kas pārsniedz minimālo valsts garantēto sabiedriskā transporta pakalpojumu apjomu reģionālās nozīmes maršrutu tīkla valsts pasūtītajā daļā darbdienās un brīvdienās.

Tādējādi kopumā maršrutā Rīga–Olaine tiks nodrošināti:

  • 44 reisi darbdienās (22 reisi no Olaines un 22 reisi no Rīgas) un
  • 20 reisi brīvdienās (10 reisi no Olaines un 10 reisi no Rīgas).

Pašvaldības līdzfinansējuma apmērs papildu reisu nodrošinājumam - 53% (plānots, ka tas sastādīs apmēram 20 000 EUR).

Tiks noslēgts trīspusējs publisko tiesību līgums starp pašvaldību, VSIA “Autotransporta direkcija” un AS  “Nordeka” par pakalpojuma nodrošinājumu iepriekš noteiktajā apmērā līdz 2022. gada 11. janvārim.

Tas nozīmē, ka līdz ārkārtējās situācijas beigām AS “Nordeka” turpinās sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumu maršrutā Rīga–Olaine. Šobrīd aktīvi norit darbs pie jauna autobusa kustību saraksta izveides.

Vēršam uzmanību, ka līdz 17. novembrim AS “Nordeka” autobusi kursēs pēc šobrīd spēkā esošā autobusu kustības saraksta, bet no 18. novembra autobusi kursēs pēc jauna saraksta, ar kuru iedzīvotāji varēs iepazīties, tiklīdz saraksts būs gatavs. Aicinām sekot līdzi informācijai pašvaldības informācijas kanālos un  VSIA “Autotransporta direkcija” tīmekļvietnē www.atd.lv .

Papildus  panāktai vienošanās starp pašvaldību un VSIA “Autotransporta direkcija” par sabiedriskā transporta nodrošinājumu maršrutā Rīga–Olaine, VSIA “Autotransporta direkcija” īstenos ieceri izveidot jaunu reģionālās nozīmes maršrutu Olaine–Jaunolaine ar 36 reisiem dienā, kas kalpos kā vietējais savienojums ar novada centru. Plānots, ka autobusi maršrutā Olaine–Jaunolaine” sāks kursēt no 18. novembra.

Pašvaldība apzinās, ka šis ir īslaicīgs risinājums, un nepaļaujas uz to, ka uz komercpārvadājumiem maršrutā Rīga–Olaine pēc 2022. gada 11. janvāra atkal pieteiksies AS “Nordeka” vai kāds cits pārvadātājs. Tāpēc Olaines novada pašvaldība neapstāsies un turpinās pārrunu un vēstuļu veidā mudināt VSIA “Autotransporta direkcija” un Satiksmes ministriju meklēt ilglaicīgu radušās problēmas risinājumu.