Olaines panorāma
Tiek izsludināta pieteikšanās lielgabarīta atkritumu izvešanai

Tiek izsludināta pieteikšanās lielgabarīta atkritumu izvešanai

Tiek izsludināta pieteikšanās lielgabarīta atkritumu izvešanai

AS “Olaines ūdens un siltums” sadarbībā ar Olaines novada pašvaldību organizē lielgabarīta atkritumu izvešanas akciju šādās apdzīvotajās Olaines novada vietās - Dāvi, Gaismas, Galiņi, Grēnes, Ielejas, Jāņupe, Lubauši, Medemciems, Pārolaine, Pēternieki, Rājumi, Stīpnieki, Stūnīši, Uzvaras Līdums, Vaivadi, Virši.


Lielgabarīta atkritumi ir liela izmēra sadzīves atkritumi, kurus izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu konteinerā, piemēram, nolietots skapītis, gulta, krēsls, matracis, citas mēbeles un to daļas u. tml.

 

Akcija norisināsies no 2019. gada 25. novembra līdz 30. novembrim (ieskaitot) katrā apdzīvotajā vietā dienā, kad notiek sadzīves atkritumu izvešana.


Aicinām iedzīvotājus līdz 2019. gada 21. novembrim (ieskaitot) elektroniski, rakstot uz e-pasta adresi atkritumi@ous.lv, vai pa tālruni 67964163 pieteikt adreses, kurās būs nepieciešams nodrošināt pakalpojumu. Pieteikumā arī jānorāda, kādi lielgabarīta atkritumi tiks izlikti, to apjoms (piemēram – viens divguļamais dīvāns, divi virtuves skapīši) un pieteicēja kontakttelefons.


Pieteiktajās adresēs lielgabarīta atkritumi jāizvieto pie savas adreses sadzīves atkritumu konteinera izvešanas dienā plkst. 8.00, un dienas laikā atkritumi tiks aizvesti. Lūgums atkritumus novietot tā, lai tiem varētu piekļūt ar speciālo transportu.

 

Lielgabarīta atkritumu izvešana Olaines novada ciemu iedzīvotājiem akcijas ietvaros ir bez maksas, taču jāatceras, ka šī pakalpojuma izmaksas pilnībā sedz Olaines novada pašvaldība.

Tā kā ikdienā iedzīvotāji rada ievērojamu daudzumu lielgabarīta atkritumu, tad plānots, ka nākamajā gadā pakalpojuma izmaksas tiks iekļautas sadzīves atkritumu tarifā. Iedzīvotāji ir aicināti slēgt līgumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, nodrošinot tīru vidi un godprātīgu attieksmi.

Vēršam uzmanību, ka novembrī rīkotā akcija attiecas tikai uz Olaines novada ciemu iedzīvotājiem, jo Olaines pilsētas iedzīvotājiem šobrīd ir iespēja izmest lielgabarīta atkritumus pie sadzīves atkritumu laukumiem izvietotajos lielgabarīta atkritumu konteineros, savukārt Jaunolaines daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem lielgabarīta atkritumu izvešana tiek organizēta divas reizes mēnesī – katra mēneša 2. un 4. sestdienā.

 

Pie lielgabarīta atkritumiem nav pieskaitāmi:

  • remonta laikā radušies celtniecības/būvniecības atkritumi un celtniecības materiālu pārpalikumi (ķieģeļi, flīzes, rīģipsis, krāsas, šķīdinātāji, šo vielu piesārņots iepakojums u. c.);
  • keramikas izstrādājumu atkritumi (nolietotā santehnika u. c.);
  • lapas, zari, dārza atkritumi;
  • azbestu saturoši jumta apdares materiāli, kas tiek kvalificēti kā bīstami un videi kaitīgi atkritumi;
  • logu rāmji ar stiklu u. c.;
  • elektriskās un elektroniskās iekārtas – ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, fēni, gludekļi, kafijas automāti, tosteri, datori, monitori, printeri, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas;
  • visa veida un izmēra autoriepas.

Atkritumi, kas nav lielgabarīta atkritumi, akcijas laikā netiks savākti!