Olaines panorāma
Tiekamies Dzērveņu festivālā, Olainē!

Tiekamies Dzērveņu festivālā, Olainē!

Tiekamies Dzērveņu festivālā, Olainē!

Šajā nedēļas nogalē, tiekamies Olainē, “Dzērveņu festivālā”! 24. septembrī visas dienas garumā būs iespējams apmeklēt dažādas izzinošas un izklaidējošas aktivitātes ikvienam pasākuma apmeklētājam, savukārt, 25. septembrī dosimies ekskursijā uz dzērveņu audzētavu Vilku purvā.

No plkst. 11.00-15.00 Laukumā pie ūdenstorņa norisināsies Mājražotāju un amatnieku tirdziņš, piedalīsies grupa “Ziņģes brāļi”, kuri ar jautrām, pazīstamām dziesmām un jautriem atgadījumu stāstiem iepriecinās apmeklētājus.

No plkst. 11.00-16.00 Olaines Mežaparka estrādē paredzētas aktivitātes bērniem un ģimenēm, dosimies ogu medībās, spēlēsim spēles un darbosimies radošajās darbnīcās, savukārt, Olaines Mežaparka promenādē apmeklētājus priecēs dzīvās skulptūras “Mežā”!

Iepriekš piesakoties, pasākuma apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja doties ekskursijā uz SIA “Olaines kūdra” ražotni, pieejamie laiki ekskursijām: plkst. 12.00, 14.00.

Olaines Vēstures un mākslas muzeja telpās notiks meistarklase “Latvju raksti – kūdras cilnis”, kurā kopā ar muzeja muzejpedagoģi būs iespēja uzzināt dažādu latvju rakstu nozīmi un pielietojumu, kā arī izveidot sienas dekoru no kūdras. Meistarklases sākums plkst. 12:00, ar iepriekšēju pieteikšanos.

No plkst. 12.00-16.00 Olaines Mežaparkā, pie Popkorna skvēra, apmeklētājiem būs iespēja Sietspiedes tehnikā, bez maksas, izgreznot savu līdzpaņemto T-kreklu, lakatu vai galdautu. Aktivitāti organizē Biedrība “Jaunolaines attīstībai”.

Popkorna skvērā  no plkst. 13.00-15.00 pasākuma apmeklētāji tiek aicināti apmeklēt LLU Lauksaimniecības fakultātes dekānes Daces Siliņas lekciju un diskusiju par lielogu dzērveņu audzēšanu, apputeksnēšanos un slimību izplatību.

Olaines Mežaparka estrādē no plkst. 14.00 būs skatāma koncertprogramma “Dzērvenes dižojas”, kurā piedalīsies PII “Dzērvenīte” un Olaines Kultūras centra mākslinieciskie kolektīvi.

No 16.00-20.00 parkā pie Olaines Kultūras nama nebijis, radošs, jautrs izklaidējošs notikums “Garšu cīņas”, kurā pieci augstas klases un starptautisku atzinību guvuši pavāri dalīsies pieredzē, sacentīsies savā starpā, vērtēs, degustēs un kopā radīs garāko sviestmaizi pilsētā, neizpaliks arī degustācijas, meistarklases, pavāru stāsti, ēdienu gatavošanas šovs, kā arī viktorīna ar vērtīgām balvām. Par “Garšu cīņu” atmosfēru rūpēsies Māris Grigalis.

Pasākuma apmeklētāji tiek aicināti piedalīties “Ogu medībās”, izpildot visus uzdevumus un aizpildot krāsaino puzli, iespējams tikt pie vērtīgām balvām.  Plkst. 17.00 parkā pie Olaines Kultūras nama norisināsies loterijas “Ogu medības” 10 laimīgo uzvarētāju paziņošana. 

Festivāla kulminācijā, plkst. 20.00 Olaines Mežaparka estrādē, uzstāsies grupa “Bermudu divstūris”, kuri  garantē saviem klausītājiem, kārtīgu C vitamīna devu!

Paši lustīgākie aicināti apmeklēt “Dzērveņu disko” kopā ar DJ Inety, līdz pat plkst. 24.00.

Tiekamies Dzērveņu festivālā, Olainē!

Dzērveņu festivāla afiša