Olaines panorāma
Velosipēdu ekskursija pa Olaines novadu

Velosipēdu ekskursija pa Olaines novadu

Ekskursija ar velosipēdiem pa Olaini ir lieliska iespēja redzēt vēsturiski nozīmīgus objektus un iepazīties ar to stāstiem. Šis mazais velosipēdu ceļojums nav sarežģīts un neprasa īpašu sagatavotību, tomēr ne visi ceļi ir asfaltēti, tāpēc ieteicams piedalīties ar velosipēdu, kas paredzets arī citiem segumiem (grants, meža ceļš).

Ekskursija sāksies pie Olaines Vēstures un mākslas muzeja (Jelgavas iela 9), no kurienes tālāk dosimies uz Grēnēm, kas 19. gadsimtā bija slavenas ar savām bagātīgajām siena pļavām.

No Grēnēm ceļš vedīs uz Mežezeru, kas ir daļa no stāsta par Rīgas – Jelgavas šosejas būvniecību.

Pie Mežezera būs neliela atpūtas pauze pēc kuras tālak ceļš vedīs gar kādreizējiem P/S “Olaine” laukiem uz Pastniekiem, kur līdz 19.gadsimta vidum atradās zirgu pasta stacija.

Viens no pēdējiem pieturas punktiem būs Olaines dzelzceļa stacija, kurai ir moderna infrastruktūra un bagāta vēsture, jo Rīgas – Jelgavas dzelzceļa līnijas atklāšana notika jau tālajā 1868. gadā.

  • Ekskursijas sākums: plkst. 11.00, Olaines Vēstures un mākslas muzejs, Jelgavas ielā 9.
  • Ekskursijas ilgums: 3 stundas.
  • Maršruta garums: 20 km.
  • Līdzi ņemiet dzeramo ūdeni un pusdienas.
  • Dalība ar saviem velosipēdiem.
  • Papildus informācijai: 22057669 (Māris).

Pasākums veidots atbilstoši valdības izstrādātajam "vidēji drošajam" pasākumu rīkošanas līmenim - vakcinētiem, pārslimojušiem un testētiem ar negatīvu rezultātu apmeklētājiem.

Apmeklējot pasākumu jābūt derīgam Covid-19 sertifikātam vai negatīvs tests un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Pasākumu var apmeklēt arī bērni līdz 12 gadu vecumam, kas nav vakcinēti, pārslimojuši, neveicot Covid-19 testu.

Veloekskursijas afiša