Olaines panorāma
Veselības centrs “OlainMed” piedzīvojis pozitīvas pārmaiņas vērienīgas rekonstrukcijas ietvaros

Veselības centrs “OlainMed” piedzīvojis pozitīvas pārmaiņas vērienīgas rekonstrukcijas ietvaros

Veselības centrs “OlainMed” piedzīvojis pozitīvas pārmaiņas vērienīgas rekonstrukcijas ietvaros

Šodien, 12. jūlijā, pēc apjomīgas rekonstrukcijas notika veselības centra “OlainMed” (olainiešiem iepriekš pazīstamās poliklīnikas jeb Olaines veselības centra, atrodas Veselības ielā 5, Olainē) atklāšana.

Veselības centra pārvērtības ir notikušas ļoti īsā laikā (ir pagājuši tikai 9 mēneši). Šajā laikā ir ieguldīts ļoti liels darbs, kas atspoguļojas gan centra vizuālajā un funkcionālajā risinājumā, gan satura piedāvājumā, bet atklāšana ir bijusi simboliska, jo veselības centrs rekonstrukcijas laikā nav bijis slēgts ne dienu un sarežģītajos apstākļos ārsti un citi speciālisti turpināja sniegt medicīnisko palīdzību. Veselības centra “OlainMed” valdes priekšsēdētāja Viktorija Zefīrova-Tačinska izsaka visiem speciālistiem un centra darbiniekiem pateicību par izturību, palīdzību un iejūtību.

Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs atklāšanas pasākumā izteica gandarījumu par Olainē izveidoto mūsdienīgo plaša profila veselības centru, kas veselības aprūpes jomā paver jaunas iespējas Olaines novada iedzīvotājiem un ļauj saņemt kvalitatīvus pakalpojumus uz vietas. Domes priekšsēdētājs A. Bergs izsaka pateicību veselības centra “OlainMed” valdes priekšsēdētājai Viktorijai Zefīrovai-Tačinskai un SIA “OlainMed” komandai par veiksmīgu sadarbību un ieguldīto darbu medicīnas pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā Olaines novada iedzīvotājiem.

Rekonstrukcijas rezultātā medicīnas iestāde var piedāvāt plašāku izmeklējumu un pakalpojumu klāstu Pierīgas iedzīvotājiem, īpašu uzmanību veltot Olaines novada cilvēkiem. Poliklīnikas pirmajā stāvā pacientiem ir pieejama jauna, moderna stomatoloģijas nodaļa, kurā ir ne tikai zobu ārstēšanas, protezēšanas pakalpojumi, bet arī zobu higiēna gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Savukārt otrajā stāvā, paplašinātajā rehabilitācijas un fizikālās medicīnas nodaļā,  turpmāk piedāvās plaša spektra rehabilitācijas un veselības atjaunošanas pakalpojumus visām pacientu grupām, tajā skaitā sirds slimniekiem, cilvēkiem ar lieko svaru un pēc traumām, viegliem insultiem un kustību traucējumiem, gan individuāli, gan nelielās grupās. Rehabilitācijas nodaļas klientiem jau tagad ir pieejami pakalpojumi, kuri ir  pierādījuši savu efektivitāti, bet līdz šim tos bija iespējams saņemt tikai Jelgavā vai Rīgā. Īpaša uzmanība tiks veltīta arī sportistu un bērnu rehabilitācijai.

Rekonstrukcijas rezultātā tika paplašinātas un modernizētas pacientu pieņemšanas telpas, pielāgojot tās mūsdienīgas pacientu veselības aprūpes standartam. “Visos risinājumos esam domājuši gan par mūsu maziem, gan lieliem pacientiem, īpašu uzmanību pievēršot tam, lai publiskās telpas būtu ērti pieejamas senioriem un māmiņām ar maziem bērniem”, uzsver Viktorija Zefīrova-Tačinska, OlainMed valdes priekšsēdētaja.

Turpinot realizēt uz pacientu vērstu pieeju, uzņēmums ir nodrošinājis elektronisku rindas sadalītāju, kas ļauj ātrāk un efektīvāk apkalpot pacientus. Tika piedomāts arī pie medicīnas programmas risinājuma, kurš jau drīzumā ļaus pierakstīties pie ārstiem un speciālistiem attālināti. “Pateicoties vienotam, pārdomātam un labi integrētam medicīnas programmatūras risinājumam, kļuvām daudz modernāki un tagad spējam piedāvāt ātrāku izmeklējumu rezultātu izsniegšanu elektroniskā veidā saviem pacientiem. Lai saņemtu rezultātu, pacientam pietiek ieiet savā profilā un lejupielādēt slēdzienu, kuru attālināti ir izveidojis ārsts, redzot pacienta izmeklējuma datus”, secina Zefīrova-Tačinska.

Vienlaikus pēc rekonstrukcijas darbiem tika palielināts ārstu skaits, lai varētu paplašināt  pakalpojumu klāstu un piesaistīt jaunus speciālistus. “Jau šobrīd pateicoties iepriekš veiktajām investīcijām, mums ir izdevies piesaistīt pieredzējušu kardiologu komandu, kuri ne tikai konsultē, bet arī veic tādus sirds un asinsvadu izmeklējumus kā veloergometrija, EHO kardiogrāfija, Holtera 24 un 48 stundu sirds darbības monitorēšana. Nākotnē ir plānots pievienot arī 24 stundu asinsspiediena monitorēšanas pakalpojumu”, uzsver Viktorija Zefīrova-Tačinska,  OlainMed valdes priekšsēdētaja.

Viņa piebilst, ka gada laikā OlainMed ir divkāršojis tajā pieejamo pakalpojumu skaitu, piedāvājot Olaines iedzīvotājiem gandrīz visu specialitāšu ārstu konsultācijas, tajā skaitā gastroenterologa, neirologa, rehabilitologa, kardiologa, proktologa, oftalmologa, ginekologa un LOR speciālista konsultācijas. Rezultātā apkalpoto pacientu skaits salīdzinot ar 2016. gadu ir audzis par 30%.

Līdz ar to, ka medicīnas iestāde atrodas blakus Olaines Mežaparkam, OlainMed arhitektoniskais risinājums tika pielāgots apkārtējai videi. “Ēkas dizainā izmantojām dabai draudzīgus materiālus un interjerā esam integrējuši gan koku siluetus, gan arī parka iemītniekus – vāveres, pūces, kaķus u.c. Tas viss rada omulīgu atmosfēru medicīnas iestādē. Tāds bija arī Valērija Maligina sapnis – moderna, skaista un dabai draudzīga medicīnas iestāde Olaines sirdī”, stāsta Viktorija Zefīrova – Tačinska.


SIA “OlainMed” ir farmācijas uzņēmuma AS Olainfarm meitas uzņēmums, kas sniedz daudzprofila medicīnas pakalpojumus.

Investīcijas rekonstrukcijas projektā - virs 0,5 milj. eiro.

SIA “OlainMed” nodarbina 55 cilvēkus. Veselības centra apgrozījums 2018. gadā bija 776 tūkstoši eiro. 2017. gada 21. jūlijā AS “Olainfarm” reģistrēta Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā kā SIA “Olaines veselības centrs” vienīgā īpašniece, iegādājoties veselības centru Olaines novada pašvaldības rīkotajā izsolē.  No 2018. gada janvāra veselības centra nosaukums tika mainīts uz SIA “OlainMed”.

OlainMed noderīga informācija