Olaines panorāma
Virtuālā izstāde “Mana Olaine”

Virtuālā izstāde “Mana Olaine”

Aktivitātes “Mana Olaine” ietvaros saņēmām daudz skaistu, aizkustinošu un sirsnīgu fotogrāfiju, kurās iemūžinātas iedzīvotāju pozitīvismu raisošās asociācijas ar Olaini.

Cilvēki, notikumi, atmiņas un vietas - katra fotogrāfija ar savu stāstu, katram fotogrāfijas autoram SAVA OLAINE!

Skatāmies virtuālo izstādi "Mana Olaine" un dziedam līdzi Olaines dziesmu!

 

OLAINES DZIESMA

Bērzi Mežaparkā šūpo rāmi,
Bērni čalo un dej,
Un sliežu sirmās stīgas tāli
Ved mūs mājup un smej.

Lielo namu tūkstoš acu liesmas
Mani sasildīs.
Parkā skaļi virmo dziesmas -
Tās mani pavadīs.

Piedziedājums:
Olaine ir manas mājas -
To sirdī līdzi varu nest.
Olainē man labi klājas,
Esmu laimīgs te.

Koši, priecīgi, stipri ļaudis
Šajā pilsētā mīt.
Es liecu galvu un saku paldies,
Ka varu saknes te dzīt.

Lai vēl gadu simtiem mūsu ielās
Kņada neapsīkst,
Un pie krāšņu namu sienām
Rozes nenovīst.

 

Ar dažiem stāstiem vēlamies padalīties:

“Olainē dzīvoju no bērnības, no 1966.gada. Patiešām uzskatu, ka šī ir Mana pilsēta! 
Uz konkursu gribu nosūtīt vienu bildi, kas uzņemta pirms dažām dienām, kad gājām uz "Ezīti" paskatīties, cik augsti pacēlās ūdens Misas upē. Cerams, ka plūdi šogad nebūs, un ar dārza mājiņu viss būs kārtībā. Pa ceļam ieraudzījām stirnas, saskaitījām... 11.... Tik skaistas... Nosūtu, lai visi redz šo skaistumu, ar ko bagāta mūsu zeme.”

“Sūtu bildi ar lielu prieku par nākotni mūsu pilsētā!  Mūsu mīļajā pilsētā ir tik daudz jauku bērniņu! Bilde  - 11.08.2020. uz Olaines PII "Zīle" teritorijas, kad bērni ar basām kājām staigāja pa Sajūtu taku, izbauda vasaras periodu!’’

“21.decembrī lidojām no Francijas uz Latviju. Skatījos no augšas pa logu un pēkšņi ieraudzīju mūsu Olaini. Neaprakstāmas sajūtas!!! Es uzreiz sapratu, ka, jā, šī ir tiešām Mana Olaine! Es biju tik priecīga! Tas ir tik forši: pabūt ciemos kaut kur ārzemēs un atgriezties mājās, savā mīļā pilsētā, kur es dzīvoju jau kopš 1980.gada. Labi, ka rokās turēju telefonu un ātri paspēju nobildēt mūsu skaisto, mirdzošo, gatavu svinēt Ziemassvētkus, Olaini.’’

“Negaidīta, priecīga tikšanās. Gāju pa pilsētu un domāju pagriezties uz savas mājas pusi, uz ielas nebija neviena cilvēka, te pēkšņi redzu kā pilītes ļoti ātri skrien no kanāla puses, un saprotu, ka pie manis! Pīļu bija tik daudz, un tās ātri skrēja pēkšķinot, to sajūtu atceros kā tagad. Cik priecīgi, Mana pilsēta, Mūsu pilsēta, Mūsu mīļas pīlītes!!! Jauki, ka somiņā atradu cepumiņus! Pīlītes bija priecīgas! Mūsu olainiešu mīļas pīlītes bija pabarotas!’’

“Bibliotēkas klubiņa dalībnieki 5.februārī devās ekspedīcijā "Mans pilsētas stūrītis", kas veltīta Olaines dzimšanas dienai. Ekspedīcijas laikā skolēni viens otram atklāja savas pilsētas iemīļotākās vietas. Kādam  tas bija velotreks, citam kāda no pilsētas skulptūrām, vēl kādam sliežu galapunkts aiz mājas vai pagalms, taču, nenoliedzami, visiem iemīļota vieta ir bērnu laukums Mežaparkā. Ekspedīcijas noslēgumā skolēni sagatavoja nelielu sveicienu pilsētai un fotogrāfiju nosauca "Dzērvenītes sniegā".”

“Olaine mūsu ģimenei nozīmē būt tuvāk dabai, būt kopā ar dabu un pašiem būt dabā! Mums ar sievu un mūsu diviem dēlēniem allaž līdzi ir fotokamera, lai varētu iemūžināt mūsu mazos un lielos atklājumus un novērojumus. Ar vienu no šādiem foto ar prieku dalāmies. Foto tapis Līduma karjerā 2021.gada 26.jūnijā.  Smecernieka "kungs" ar "kundzi".”

 “Vēlos iesniegt fotogrāfiju konkursam "Mana Olaine". Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršruts, protams, man ir īpaša vieta dažādu iemeslu dēļ, taču vairāk par personīgo saikni, kas saistīta ar tās tapšanu, vēlos izcelt tās nozīmi pilsētas un novada dzīvē- patriotisma veicināšanā, izglītībā, tūrisma attīstībā, infrastruktūras sakopšanā utt. Ceru, ka jau šogad maršruts novembra svētkos atkal iemirdzēsies svētku krāsās!”

 

Lai arī katram ir savs redzējums uz Olaini, mums ikvienam sirdī tā ieņem īpašu vietu!

Olaine ir mūsu mājas!

 

Sveicam Olaines 55. gadadienā!