Olaines panorāma
Ceļojošā vides izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā” iepazīstina ar “Rail Baltica” tapšanu

Ceļojošā vides izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā” iepazīstina ar “Rail Baltica” tapšanu

Aktivitāšu plāni

28.05.2022 11:00

Zeiferta ielā pie "Rimi" blakus dzelzceļa stacijai, Olainē

Šogad pa Latvijas novadiem ceļo izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā”, lai interesentus iepazīstinātu ar “Rail Baltica” tapšanu un atspoguļotu projekta būtību.

Drīzumā izstāde uz Olaines novadu atceļos no Inčukalna, lai sniegtu atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem par “Rail Baltica” projektu – kāds būs dzelzceļa līnijas novietojums, kur būs stacijas, cik ātri varēs ar vilcienu ceļot.

Olaines novada svētku ietvaros sestdien, 28. maijā, plkst. 11.00 satiksmes ministrs Tālis Linkaits atklās izstādes stendu, kas būs viens no ekskursijas “Iepazīsim savu novadu” pieturpunktiem.

Pie “Rimi” blakus dzelzceļa stacijai izstāde būs aplūkojama no 24. maija līdz 8. jūnijam.

Izstāde radīta ar mērķi iedzīvotājus plašāk informēt par “Rail Baltica” ātrvilcienu dzelzceļu – staciju atrašanās vietām, ātrvilcienu izskatu un to, cik ātri ar tiem varēs pārvietoties ikdienas braucienos vai ceļojot uz citām Eiropas valstīm. Izstādes apmeklētāji saistošā un viegli uztveramā veidā var iepazīties ar “Rail Baltica” projekta aktualitātēm, plānoto starptautisko un reģionālo satiksmi, kravu loģistikas attīstības iespējām novadu pašvaldībās, kā arī faktiem par vēsturisko dzelzceļa savienojumu ar Eiropu. Apmeklētāji var aktīvi iesaistīties izstādes izzināšanas ceļā, un tā būs interesanta visām vecumgrupām. Izstādes stends aprīkots ar QR kodiem, kurus nolasot ar viedierīci var noskatīties video par Rīgas Centrālās stacijas vīziju, plānoto ātrgaitas dzelzceļa staciju lidostā “Rīga” un citām tēmām vai arī noklausīties pagātnes leģendas par “Rail Baltica” topošo staciju atrašanās vietām. Padomāts arī par apmeklētājiem ar bērniem, piedāvājot interaktīvu atmiņas spēli “Atrodi vienādos”, kurā bērniem jāatrod vienādi attēli par “Rail Baltica” projekta vides, pasažieru drošības un ērtības tēmām.

Izstāde vēlāk turpinās savu ceļojumu uz Bausku, kā arī citām novadu pašvaldībām, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Izstādes ceļojums pa novadu pašvaldībām Latvijā turpināsies līdz oktobra beigām.

Noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam turpmākai eksponēšanai muzeja āra teritorijā. Izstāde tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un sadarbībā ar novadu pašvaldībām.

izstādes pieteikums