Olaines panorāma
Ekskursija ar autobusu “Iepazīsim savu novadu”

Ekskursija ar autobusu “Iepazīsim savu novadu”

Kultūra

28.05.2022 11:00

Olaines novads

Sestdien, 28.maijā plkst. 11.00, Olaines novada svētku ietvaros, ekskursija ar autobusu “Iepazīsim savu novadu”.

Maršruts: Pulcēšanās vieta veikala “Rimi” stāvlaukumā (Stacijas iela 8, Olaine) – Jaunolaine (apstāšanās pie Jaunolaines Sporta nama) – Pēternieki (apstāšanās pie bijušās Pēternieku skolas) – Uzvaras Līdums (apstāšanās krustojumā pie Uzvaras Līduma kapiem) – noslēgumā ekskursija pie kalēja Jāņa Vaivoda.

Ekskursiju sāksim ar vides izstādes “Ar vilcienu rītdienā” atklāšanas pasākumu, kas veltīta Rail Baltica projekta īstenošanai Latvijā.

Jaunolainē apskatīsim gan Sv. Elizabetes baznīcu, gan kādreizējo Olaines sešu klašu pamatskolu, kurā strādājis rakstnieks, pedagogs Teadors Zeiferts. Apmeklēsim arī vecā pagasta nama vietu, kas joprojām stāsta par vienu no skaistākajiem Latvijas pagasta namiem, kas uzcelts starpkaru periodā.

No Jaunolaines dosimies uz seno Pētermuižu, jeb Peterhof, ko mūsdienās pazīstam kā Pēterniekus. Latvijas pirmās brīvvalsts laikā Pētermuižas parkā uzcēla skolas ēku, bet trīsdesmito gadu beigās arī pagasta namu. Skolas ēkā mācības notika līdz 1977. gadam.

Pēc Pēternieku apmeklējuma dosimies uz Uzvaras Līdumu, kas plašāk zināms kā Latvijas brīvvalsts laikā veidots paraugsaimniecību ciemats. 1936. gadā pēc zemkopības ministra J. Birznieka ierosinājuma pusceļā no Rīgas uz Jelgavu tika nolemts ierīkot jaunbūvju kompleksu ar 16 saimniecībām un vienu mežsarga māju. Pirmo pamatakmeni un pergamentu ar ziņojumu nākamajām paaudzēm,  tās dienas laikrakstu un naudas zīmēm  “Līdumnieku “ mājai 1936. gada 23. septembrī svinīgi iemūrēja valsts prezidents Kārlis Ulmanis.

Ekskursijas noslēgumā viesosimies pie mākslinieka, kalēja Jāņa Vaivoda, kura stāsts par mākslas iedzīvināšanu metālā neatstās vienaldzīgu nevienu interesentu.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās līdz 27. maijam, zvanot pa tālr. 22057669 vai aizpildot pieteikumu elektroniski te - Ekskursija ar autobusu "Iepazīsim savu novadu" (google.com).

Dalībnieki aicināti izvēlēties ērtus apavus pastaigai, laika apstākļiem piemērotu apģērbu un paņemt līdzi dzeramo ūdeni.

Plakāts par ekskursiju "Iepazīsim savu novadu"