Olaines panorāma
Ievas Erleckas - Cucures gleznu izstāde "Meklējot harmoniju"

Ievas Erleckas - Cucures gleznu izstāde "Meklējot harmoniju"

Muzejs

03.11.2023 - 25.11.2023

Olaines Vēstures un mākslas muzejs (Jelgavas iela 9, Olaine)

No 3. līdz 25. novembrim Olaines Vēstures un mākslas muzejā apskatāma Ievas Erleckas - Cucures gleznu izstāde "Meklējot harmoniju".

Izstādes atklāšanas pasākums 3. novembrī plkst. 17:00
 
Harmonijas meklējumi un dabas pārsteidzošais skaistums ir galvenās tēmas  Ievas darbos – sākot ar ziediem, dārza veltēm un ainavām, arī senatnīgu  pilsētu skatiem. Izpaust sevi mākslas valodā Ieva ir mācījusies Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā un vēlāk Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļā. Profesionālā jomā ir 20 gadu darba pieredze, strādājot par dizaineri.

Ieva stāsta: „ Jau 17-to gadu kopā ar ģimeni dzīvojam Olaines novadā mežu ieskautā ciemā - Jāņupē. Es  gleznoju savam priekam un citiem, lai parādītu un atklātu to skaistumu un harmoniju, ko sajūtu dabā. Iedvesmu saviem darbiem  atrodu dabas noskaņās, savā dārzā, skatoties,  kā tas mainās gadalaikiem līdzi. Iedvesmo ceļojumos redzētas - skaistas ainavas vai romantiskas, senas pilsētas vietas.  Mani aizrauj ziedu krāsas, ūdens, mākoņu formas, daudzveidība, kas ir kā brīnums, kuru zīmējot, var atklāt un izpētīt, pietuvoties tā būtībai. Gleznošanu turpinu apgūt, apmeklējot TTMS “Kolorīts” studiju Rīgā.  Man patīk  pasniedzējas - gleznotājas Vitas Jurjānes doma, ka:„ Mākslas valodu mācāmies visu dzīvi,  atvērtu sirdi un prātu, redzīgām acīm uzmanīgi skatoties pasaulē.””