Olaines panorāma
Ineses Līnes un Daces Runčas izstāde "Priekā būt"

Ineses Līnes un Daces Runčas izstāde "Priekā būt"

Muzejs

07.05.2024 12:00 - 29.05.2024 18:00

Olaines Vēstures un mākslas muzejs

Olaines Vēstures un mākslas muzejā no 07. līdz 29.maijam būs apskatāma Ineses Līnes un Daces Runčas izstāde "Priekā būt".

Inese Līne - strādā ar dažādām keramikas masām, taču visvairāk saista porcelāns. Tas ir izsmalcināts materiāls ar savu raksturu, kas pieprasa milzīgu pacietību un augstas profesionālās prasmes. Patīk meklēt arvien jaunas formas, plastikas līnijas un iespējas realizēt idejas, kuras rodas vienkārši vērojot apkārt notiekošo dzīves plūdumu. Saista dažādu faktūru saspēle ar materiālu. Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā strādā par profesionālo mākslas priekšmetu pedagogu.

Dace Runča - glezniecībā darbojas brīvi un enerģiski spilgti. Mākslinieces gleznošana ir dalīšanās priekā un mirkļa izdzīvošanas skaistums, ļaujot mirklim uzkavēties ilgi, piefiksējot sajūtu. Lieli spilgti laukumi, košas krāsas ar plūstošām Iīnijām. Sulīga glezniecība, kas izstaro pozitīvas emocijas. Šobrīd strādā kā neatkarīga grafikas dizainere un profesionālo priekšmetu pedagoģe Ogres tehnikuma dizaina un mākslas nodaļā.

Par izstādi:

Inese un Dace ir veidojušas vairākas kopizstādes. Interesanti ir tas, ka gatavojoties izstādēm, nekad nezina, ko un kā dara otra. Bet tikai izstādes iekārtošanas brīdī redz kopskatu. Pārsteidzošā kārtā, tas veido labu saskaņu.

Darbi šoreiz nav īpaši veidoti šai izstādei, bet ir redzama tāda, kā retrospekcija par vairāku pēdējos gados radīto, kā arī, daži jaunāki izstrādājumi.

Nosaukumā ietvertajam vārdam – PRIEKS – ir svarīga nozīme. Radošo darbu dara tāpēc, ka vienkārši nevar to nedarīt un tā ir mākslinieču dzīves vislielākā kaislība. Radīšana sagādā daudz prieka, tā ir bauda un arī gandarījums.

"Mīlam cilvēkus un šie ir stāsti par viņu un arī mūsu emocijām, attiecībām, vēlmēm, vajadzībām, domām un galu galā par mīlestību uz dzīvi, caur mūsu sajūtu prizmu.”