Olaines panorāma
Interaktīvs kultūras maršruts ar papildinātās realitātes elementiem "Blokmāju stāsti"

Interaktīvs kultūras maršruts ar papildinātās realitātes elementiem "Blokmāju stāsti"

Aktivitāšu plāni

31.03.2021 22:00

Olaines pilsēta

Atzīmējot Olaines 54. dzimšanas dienu Olaines Vēstures un mākslas muzejs dāvina pilsētas iedzīvotājiem un viesiem interaktīvu kultūras maršrutu ar papildinātās realitātes elementiem, kas saista cilvēkus, kultūru, vēsturi un šodienu.

Maršruts “Blokmāju stāsti” sastāv no 10 pieturpunktiem, ko katrā vietā apzīmē grafiski apdrukāta plāksne uz mājas sienas un kas skenējama izmantojot viedtālruni un aplikāciju Overly. Katra vizualizācija ir kods, kuru noskenējot ar viedierīces palīdzību iespējams atklāt saturu, kas burtiski atdzīvojas lietotāja viedierīcē (telefonā vai planšetē), radot virtuālās un fiziskās realitātes mijiedarbības efektu.

Pastaigas laikā satiksiet tādus Latvijā zināmus cilvēkus kā mūziķi Chris Noah, žurnālisti Evu Johansoni, multimākslinieku Renāru Mastiņu, pasaules čempionu skeitbordā Jāni Kuzminu un citus Olainiešus, kas dalīsies ar saviem stāstiem un atmiņām par Olaini. Uzzināsiet kā tika projektēta un celta Olaine, kāda vērība piemīt Padomju laika arhitektūrai mūsdienās, kādu iespaidu uz mums atstāj dzīvošana blokmāju rajonos un kādu mēs Olaini redzam nākotnē.

 

Maršruts apskatei pieejams no 19. februāra! Vai esi gatavs doties pastaigā?

Maršruta karte tiešsaistē


Projektu atbalsta: Valts kultūrkapitālfonds, Olaines novada pašvaldība,
Projekta īstenotājs: Olaines Vēstures un mākslas muzejs, SIA “Storyhub”.

 

afišas teksts ir atspoguļots augstāk