Olaines panorāma
Muzeju nakts 2019

Muzeju nakts 2019

Kultūra

18.05.2019 18:00

Jelgavas iela 5, Jelgavas iela 9, Zemgales iela 33, Olaine

Kultūra

2019. gada 18 . maijā, sestdien, no plkst. 18:00-24:00 Olaines Vēstures un mākslas muzejā atzīmēsim Starptautisko Muzeju nakti, kurā celsim godā visu laikmetu varoņus un izdzīvosim viņu varoņstāstus.

Šis gads Olaines Vēstures un mākslas muzejam ir pārmaiņu laiks, muzeja telpas ir slēgtas uz rekonstrukcijas laiku, taču ņemot vērā, ka dalība Starptautiskajā Muzeju naktī notiek jau 14 gadus, arī šogad muzejs ir izveidojis plašu pasākumu programmu ikvienam apmeklētājam.

Pasākums norisināsies Olainē, četrās dažādās vietās. Bijušajās muzeja telpās, Zemgales ielā 33 būs apskatāma Olaines Pieaugušo izglītības centra izstāde “Zīle nesa vēstulīti”, kā arī plkst. 18:00 visi interesenti tiek aicināti pulcēties pie Olaines novada pašvaldības, lai kopā ar gidu dotos ekskursijā iepazīt Olaines pilsētu. Ekskursijas noslēgums paredzēts Olaines dzelzceļa stacijā, kur Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs organizēs dzelzceļa līnijas Rīga-Olaine-Jelgava 150. gadu jubilejas pasākumu ar dažādām aktivitātēm.

Jelgavas ielā 9-37, pasākuma jaunākie apmeklētāji tiek aicināti darboties radošajās darbnīcās, apgleznojot akmeņus, gatavojot sapņu ķērājus un maskas, izšujot ar zīda diegiem dažādus ornamentus, un kopā ar jauniešiem no Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas piedalīties eksperimentos. Kopīgi veidosim dzejnieka Teodora Zeiferta dzejas ceļu līdz Olaines Vēstures un mākslas muzeja ārvides ekspozīcijai “Pirmā Pasaules kara vēstures izziņas maršruts”, Jelgavas ielā 5.

“Pirmā Pasaules kara vēstures izziņas maršrutā”,  apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus Frīdriha Brieža izaicinājumā – šķēršļu joslā, apskatīt Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 17. kaujas atbalsta bataljona ekipējumu, un formas tērpus. Dziedāt līdzi grupai “6. Alianse”,  baudīt Jaunolaines vidējās paaudzes deju kopas “Viducis” un tautas deju ansambļa “Dardedze” uzvedumu “Es savā zemītē”. Vakara noslēgumā, apmeklētājus ar koncertu iepriecinās ekoloģiskā mūzikas grupa “Ducele”. Laikā no plkst. 21:00 kopā malkosim tēju un izbaudīsim gaismu spēles mūzikas pavadījumā, līdz pat 24:00.

Tiekamies Muzeju nakts 2019 pasākumā “Es savā zemītē”!

Plašāka pasākuma programma un informācija par pasākuma dalībniekiem  muzeja facebook.com lapā.