Olaines panorāma
Muzeju nakts 2023 - RADĪŠANA

Muzeju nakts 2023 - RADĪŠANA

Aktivitāšu plāni, Muzejs

13.05.2023 18:00

Olaines Vēstures un mākslas muzejs

Aicinām ikvienu apmeklēt un iesaistīties starptautiskās akcijas "Muzeju nakts" aktivitātēs, kas Olaines Vēstures un mākslas muzejā notiks 13. maijā no plkst. 18:00 līdz plkst. 22:30.

Muzeju nakts tēma ir "RADĪŠANA," ietverot gan jaunradi, atjaunotni un atjaunošanu - dzīves uzlabošanu un dažādu lietu atjautīgu pārveidošanu, gan prasmju iepazīšanu un apgūšanu.

Lai katram būtu iespēja atrast sev piemērotu nodarbi, esam izveidojuši plašu pasākuma programmu.

No plkst. 18:00 līdz plkst. 20:00 pie Olaines Vēstures un mākslas muzeja (Jelgavas iela 9).

Apmeklētājiem būs iespēja izgatavot vēja zvanus kopā ar biedrības “7 balles” meistariem. Ar mākslinieci, ezotērikas speciālisti Aelitu Zāli veidot lielformāta neirografikas darbus “Olaine – mājīga, radoša ziedoša, skaista”, kurus pēc Muzeju nakts varēs apskatīt Olaines Vēstures un mākslas muzeja skatlogos. Paralēli apmeklētājus priecēs koncerts, kurā piedalīsies Olaines Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi (plkst. 18:00), jauniešu vokālais ansamblis "Fantāzija" (plkst. 18:30), vokāli instrumentālais ansamblis “Cassiopeia” (19:00) folkloras kopa “Dzedziedas” (plkst. 19:30).

No 18:00 līdz 21:00 Olaines Vēstures un mākslas muzejs atvērts apmeklētājiem.

Muzeja iekštelpās varēs ne tikai apskatīt ekspozīcijas, bet arī noskatīties piecus video stāstus “Pieskarties pagātnei. Saprast šodienu.” par Olaines pilsētas rašanos un attīstību cauri desmitgadēm.

Pasākuma laikā būs apskatāma izstāde “Radīts Olainē”, ko veidos gan Olaines Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi, gan Olaines novada uzņēmējdarbības atbalsta centra informatīvās planšetes par uzņēmējiem, kuri rada savu produkciju Olaines novadā.

No plkst. 18:00 līdz plkst. 21:00 Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršrutā (Jelgavas iela 5).

Apmeklētājiem būs iespēja izkustēties militārajā trasē, kuru nodrošina Olaines Sporta centrs. Izmēģināt spēkus loka un arbaleta šaušanā - apgūt pareizu šaušanas tehniku kopā ar viduslaiku sētas "Niedru lijas" speciālistiem. Savukārt latviešu strēlnieku nometnē būs iespēja apskatīt strēlnieku ekipējumu, uzzināt par karavīru ikdienu frontes apstākļos, izmēģināt roku šaušanā ar pneimatisko šauteni, kā arī nofotografēties īpaši sagatavotā foto stūrī. Seno rakstāmpiederumu izgatavošanas darbnīcā no oriģinālajiem izejmateriāliem, būs iespēja izgatavot rakstāmpiederumus, kādus senāk izgatavoja karavīri.

Pasākuma noslēgumā Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršrutā (Jelgavas iela 5) no plkst. 21:00 līdz plkst. 22:30 apmeklētājus ar koncertu iepriecinās grupa “Tandēms trijatā”.

Dalība visos pasākumos bez maksas!