Olaines panorāma
TIKŠANĀS AR NACIONĀLĀS PRETOŠANĀS KUSTĪBAS DALĪBNIEKU LEO HIRŠSONU

TIKŠANĀS AR NACIONĀLĀS PRETOŠANĀS KUSTĪBAS DALĪBNIEKU LEO HIRŠSONU

Muzejs

03.05.2023 15:00

Olaines Vēstures un mākslas muzejs

3. maijā Olaines Vēstures un mākslas muzejā plkst. 15.00, svinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, tikšanās ar nacionālās pretošanās kustības dalībnieku Leo Hiršsonu.
 

1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Dažādu notikumu kopums un cilvēku drosme ļāva nonākt līdz šim nozīmīgajam brīdim.

Olaines Vēstures un mākslas muzejā būs iespēja satikt nacionālās pretošanās kustības dalībnieku Leo Hiršsonu un dzirdēt viņa dzīves stāstu un piedzīvoto.

Leo Hiršsons ir zemessargs, ieroču meistars, sapieris, kaskadieris un arī pēdējais padomju Latvijas politiski ieslodzītais. Leo Hiršsonu aizturēja  1989. gadā par pārkāpumiem saistībā šaujamieroču un munīcijas apriti un nākamajā gadā viņš tika notiesāts. 1990. gada 4. maiju Leo Hiršsons sagaidīja Valsts drošības komitejas izmeklēšanas izolatorā, no kura tika atbrīvots 16. maijā faktiski kā pēdējais  politiski ieslodzītais, kurš atstājis VDK izolatoru.

Leo Hiršsona dzīves gaitas liecina par viņa aktīvu pretošanos padomju okupācijas režīmam un viņa aktīvās darbības bija vērstas uz to, lai atjaunotu 1918. gada 18. novembrī proklamētās Latvijas Republikas neatkarību.

2018. gada 19. oktobrī Leo Hiršsons iecelts par Viestura ordeņa kavalieri un apbalvots ar Viestura ordeni.

2021. gada vasarā Saeima pieņēma grozījumus likumā “Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu”, tā nolēma atzīt Leo Hiršsonu par nacionālās pretošanās kustības dalībnieku. 2022. gada janvārī Leo Hiršsonam svinīgā pasākumā Rīgas domē tika pasniegta nacionālās pretošanās kustības dalībnieka apliecība un krūšu nozīme.

Iepriekšēja pieteikšanās līdz 2. maijam, zvanot pa tālruni: 20172030