Olaines panorāma
Atceramies barikāžu laiku!

Atceramies barikāžu laiku!

Atceramies barikāžu laiku!

Barikādes kā nevardarbīgs tautas pretošanās veids Latvijā notika 1991. gadā no 13.-25. janvārim Rīgā, Liepājā, Kuldīgā un Ulbrokā. Šajās dienās Latvijas barikāžu aizstāvju nevardarbīgā pretošanās ne tikai deva pretsparu OMON specvienībām, bet arī ar plaša starptautiskā atbalsta palīdzību novērsa PSRS vadības lēmumu izsludināt ārkārtas stāvokli Latvijā un no Krievijas ievest PSRS regulāro karaspēku.

13. janvārī dienas laikā ap svarīgākajām valsts un sabiedriskajām ēkām sāka celt barikādes, ielas un pieejas ēkām nobloķēja ar lieljaudas tehniku. Mierīgie iedzīvotāji stājās uz barikādēm, parādot pasaulei gatavību ziedot savu dzīvību, aizstāvot Latvijas valsts neatkarību.

Tā kā lielākā daļa nozīmīgo ēku atradās Vecrīgā, tās teritorija kļuva par centrālo barikāžu aizstāvju pulcēšanās vietu. Šaurās ieliņas nobloķēja ar smago tehniku un betona bluķiem, atstājot šauras ejas, pa kurām pārvietoties.

Vēlamies dalīties ar neredzētām Olaines Vēstures un mākslas muzeja arhīvā pieejamām fotogrāfijām, kuras uzņēmis fotogrāfs Arvis Mezītis, kurš bija liecinieks 1991. gada janvāra notikumiem Vecrīgā.

Olaines Vēstures un mākslas muzejs