Olaines panorāma
Jauniešu āra dzīves neformālās izglītības pasākums "Pārdzīvo-Piedzīvo"

Jauniešu āra dzīves neformālās izglītības pasākums "Pārdzīvo-Piedzīvo"

Aktivitāšu plāni, Jauniešiem

21.10.2021 12:30

jaunolaines mežu masīvs

Biedrība “Pierīgas Partnerība”, kopā ar biedrību “Jaunolaines attīstībai”, projekta “Kā Tev iet? Dabā iet!” ietvaros 21. oktobrī, Jaunolaines mežu masīvā rīko Olaines novadu jauniešu āra dzīves neformālās izglītības pasākumu PĀRdzīvo – PIEdzīvo.

Neformālās izglītības pasākums tiks veidots, lai veicinātu jauniešu socializēšanos, iespēju izprast aktīvās atpūtas iespējas un pieejamību, tās ietekmi uz psihoemocionālo stāvokli un apzinātos savus iekšējos resursus. Jauniešus sagaida pārgājiens, meistarklases, izaicinājumi un šķēršļi mežā, dabas elementu iepazīšana, izdzīvošana dabā, drosmes un izturības pārbaudījumi, tikšanās ar jūtūberi, interneta satura veidotāju Viktoru Blūmu un sarunas pie ugunskura ar psihoterapeitu Emīlu Ūdri.

Aicināti Olaines novada jaunieši vecumā no 13 līdz 15 gadiem (ieskaitot), kurus ir ietekmējusi Covid-19 pandēmija. Īpaši aicināti jaunieši, kuru sekmes ir Covid-19 pandēmijas laikā pasliktinājušās, kuri jūtas nomākti un vēlas saņemt psihoterapeita atbalstu sevis apzināšanai.

 

Vietu skaits ierobežots.

Pieteikšanās līdz 14.oktobrim.

Pieteikuma anketa: https://ieej.lv/pieteikumsMarupe


Dalība ir bez maksas. Pasākums pieejams jauniešiem ar sadarbspējīgu covid-19 sertifikātu, kas apliecina izslimošanu vai vakcinēšanos pret covid-19.

 

Programma:

12.30 Tikšanās pie Jaunolaines Sporta nama;

13.00 Dabu un vēsturi izzinošs pārgājiens pa Jaunolaines mežu pie Mežezera, fiziskie uzdevumi veiklībai, drosmes un izturības pārbaudījumi;

16.30 Izdzīvošana dabā, izveidojot drošu uguns vietu, nojumi. Vakarēšana, sarunas pie ugunskura ar psihologu Emīlu Ūdri, spēles, uzdevumi, dalīšanās ar pieredzi. Tikšanās ar viedokļa līderi Viktoru Blūmu;

18.00 Atvadīšanās un mājupceļš.

 

Projekta mērķis – Mārupes un Olaines novadu jauniešu Covid-19 pandēmijas seku mazināšana, nodrošinot neformālās izglītības aktivitātes, lai veicinātu pozitīvu jauniešu dzīves kvalitāti un garīgo veselību.

 

Tāpat projekta ietvaros tiks izstrādāts pētījums „Covid-19 seku mazināšana jauniešiem ar āra dzīves elementiem” Olaines un Mārupes novadā. Pētījuma ietvaros, pētnieks, veiks jauniešu tiešo anketēšanu, fokusa grupu organizēšanu (projekta pasākumu laikā. Pētījuma rezultātā tiks sniegti pašvaldībām priekšlikumi un iespējamie risinājumi jauniešu atbalsta mehānismu nodrošināšanai citiem jauniešiem Covid-19 seku mazināšanai.

Izaicinošs pārbaudījums “PĀRdzīvo – PIEdzīvo” Olaines novada jauniešiem